Představení areálu tábora v Pivoni

Jedná se o velký areál, kde se bude pořádat LDT Toulavej Vlk. Areál se nachází u obce Pivoň na Poběžovicku. Obec Pivoň (historicky též Pivoňka, německy Stockau) je částí obce Mnichov a nachází se sedm kilometrů jihozápadně od Poběžovic a osmnáct kilometrů severozápadně od Domažlic v údolí na úpatí Lysé hory (870 m n. m.) v Českém lese1.

Okolí tábora se pyšní krásnou přírodou Českého lesa plnou lesů a luk, opravovaným klášterem, který dobarví atmosféru středověku i nedalekým koupáním.

Samotný areál je tvořen zděnými budovami a dřevěnými chatkami. V hlavní budově se nachází jídelna pro celé osazenstvo tj. 80 dětí a 20 osob personálu a dále profesionálně vybavená kuchyně. V dalších zděných budovách se nachází ubytování pro jeden oddíl dětí a vedoucí. Ostatní děti budou spát po čtyřech v dřevěných chatkách, které jsou uprostřed areálu. Pochopitelně nechybí sprchy s teplou vodou a záchody.

Ke sportovnímu programu využijeme hřiště, okolní louky a pročištěný les. Atmosféru souzení s přírodou dodá veliký táborový oheň obklopený dřevěnými lavičkami.

Adresa pro zasílání pošty: Tábor Pivoň, Pivoň 2, 34522 Mnichov.

Fotografie